projekty

Scena dla twardziela - projekt dotyczy postrzegania kulturowych wzorców męskości i ich wpływu na dyskryminację i przemoc ze względu na płeć. W ramach projektu przeprowadzone zostaną warsztaty psychoedukacyjne z wykorzystaniem innowacyjnej metody Teatru Forum. Bardzo oddolny w świetnej ekpie (Marta Jankowska, Martyna Markiewicz, Tomek Piątek), w której ćwiczymy kolekwtywne zarządzanie i mamy poczucie, że robimy coś bardzo ważnego dla nas i dla świata. Główne działania (spektakle Teatru Forum) nastawione są na wyjście z tematyką projektu do środowisk w różnych miastach (Warszawa, Lublin, Kraków, Poznań). Realizując projekt współpracujemy z fundacją Autonomia, Grupą Głosy Przeciw Przemocy, Stowarzyszeniem Kobiet Konsola. Więcej na stronie projektu:
http://scenadlatwardziela.blogspot.com

Galeria Tybetańska, jest kontynuacją naszej znajomości, przyjaźni z Darkiem Paczkowskim z którym zaczęliśmy wspólnie działać na rzecz Tybetu, dawno temu, ale w 2008 r. ta współpraca przyjęła konkretnych kształtów. Najpierw była batalia o nadanie nazwy Rondu Wolnego Tybetu zainicjowany przez Michała Kubiaka, ówczesnego radnego na Woli, następnie wniosek o nadanie Honorowego Obywatelstwa Warszawy Dalajlamie i zaproszenie dla Niego do Warszawy - więc postanowiliśmy to uczcić. W 2009 r. malowało 100 osób, i od tej pory nie możemy przestać! Tradycyjnie zaczynamy w lipcu z okazji urodzin J.Ś. Dalajlamy, a kończymy we wrześniu "wernisażem" aby obejrzeć z bliska niezwykłe prace. Projekt realizowany wspólnie z Fundacją Inna Przestrzeń i Fundacją Klamra, Dariuszem, Haną, Lucjuszem, Czarli i Marcinem oraz Zarządem Dróg Miejskich :)
www.TibetanGallery.pl
www.facebook.com/GaleriaTybetanska

Mow@ Miłości! 
Bo jakże inaczej zwalczać nienawiść? Projekt powstał na bazie "Aktywnie na rzecz tolerancji" - mojego/naszego pierwszego dużego antydyskryminacyjnego wprost działania i wielu pozytywnych doświadczeń. Miałem przyjemność pracować koncepcyjnie i wymyślić z Joszką Akademię Animacji Antydyskryminacyjnej oraz ogólnopolską kampanię graffiti z Dariuszem Paczkowskim i tak powstał niezwykły projekt, który łączy różne żywioły w bardzo słusznej sprawie: "istotą projektu jest włączanie innowacyjnych metod animacji społecznej do edukacji antydyskryminacyjnej, oraz przeciwdziałania mowie nienawiści, realizowanych w społecznościach lokalnych."

Miejskie Polityki Migracyjne,  ma na celu wsparcie dla tworzenia nowoczesnych i otwartych polityk integracji imigrantów w oparciu o praktyczne doświadczenia współpracy międzysektorowej w trzech najważniejszych w Polsce ośrodkach imigracji: Warszawie, Krakowie i Lublinie. Stworzyliśmy na bazie naszych doświadczeń działań wspierających aktywną obecność migrantów i migrantek - głównie w Warszawie i chęci wzmocnienia współpracy z organizacjami które czują podobnie w Lublinie (Homo Faber) i Krakowie (Interklulturalni.Pl). Projekty pisałem w 2012 r., jeden realizuję i trzymam kciuki, aby się rozwijały dalej!
www.politykimigracyjne.pl

Wieczór z Rzecznikiem
Międzynarodowy projekt realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej wspólnie z Stowarzyszeniem Praktyków Dramy Stop-Klatka, w ramach którego miałem szansę rozpocząć swoją karierę aktora-pedagoga Teatru Forum, działać z super ekipą Stop-Klatki (kilkanaście wojaży do małych miejscowości w rożnych zakątkach Polski oraz spotkanie z ekipami Teatru Forum z Czech, Estonii, Rumunii i Słowenii... na Słowenii) oraz upowszechniać prawa pacjenta, konsumenta i dostępu do informacji publicznej! Grałem role m.in. zmęczonego pracą lekarza, męża Krystyny - który nie pomaga w walce z opresorem - sprzedawcą garnków na promocji oraz burmistrza, który ma ważniejsze interesy niż przejrzystość podejmowanych decyzji. Nasza ekipa, choć skończył się projekt postanowiła działać dalej, mam nadzieję, że będą ciekawe efekty, które wkrótce pojawią się tutaj jako nowy projekt :-) Więcej o projekcie: www.wieczorzrzecznikiem.pl

Projekt: Życie: 
Przedstawienie Teatru Forum stworzone wspólnie z ekipą Stop-Klatki. Historie oparliśmy o własne doświadczenia i refleksje na temat działań w organizacjach pozarządowych. Poddajemy pod refleksję to, jak projekty, jakie prowadzimy, wpływają na nasze życie? Jak wyznaczamy priorytety? Czy swoje życie traktujemy jako projekt? Jakie są tego konsekwencje? Projekt zainicjował działanie Departamentu Teatru Forum przy Stowarzyszeniu Praktyków Dramy STOP-KLATKA.

Aktywnie na rzecz tolerancji
Pierwszy tAAAki projekt: 10-dniowe warsztaty dla 30 osób, wspieranie działań lokalne dla osób zajmujących się edukacją młodzieży w Żywcu, tutoringi, publikacja... niezła przygoda i doświadczenie na bazie którego wyrósł projekt Mow@ Miłości i Akademia Animacji Antydyskryminacyjnej. Poza tym, że dobrze słyszeć że dla osób było to ważne doświadczenie, dla mnie też moment pierwszej współpracy z "osobami TEA" i decyzji do TEA dołączenia, poddania refleksji słowa "tolerancja", doświadczenia bycia KO-wcem, redaktorem, negocjatorem. Projekt Klamry, we współpracy z Stowarzyszeniem Praktyków Dramy Stop-Klatka, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Dariuszem, Gosią, Gosią, Olą, Joszką, Dorotą, Martinem, Pauliną, Krzysztofem...